USG bioderek w Poznaniu

Jest to badanie profilaktyczne, które pozwala na wykrycie nieprawidłowości związanych ze stawami biodrowymi. Pozwolą na wczesne zdiagnozowanie dysplazji stawu biodrowego, przez co ułatwi jej leczenie i nie pozwoli na powstanie powikłań, które będą odbijać się na życiu dziecka. Wczesne wykrycie nieprawidłowości sprawi, że leczenie będzie krótsze i łatwiejsze do przeprowadzenia.

Gdzie przeprowadzić badanie USG bioderek

Badanie może być wykonane zarówno w publicznej przychodni, jak i prywatnie. Warto dziecko zapisać na nie jak najszybciej, w związku z długim czasem oczekiwania na badanie. W Neomedica można zapisać się za pomocą formularza on-line. Pełna oferta oraz informacje o badaniu dostępne są na stronie: https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/usg-bioderek-niemowlat

Jak przygotować malucha do badania

Maluch nie potrzebuje specjalnego przygotowania do badania. Maluchy na nie różnie reagują: jedne radością, inne płaczem. Pomóc może wcześniejsze nakarmienie oraz obecność rodzica przy badaniu. Dziecko spokojniejsze pomoże w szybszym wykonaniu badania.

Po co wykonywać USG bioderek niemowlaka

Stawy biodrowe malucha są niezwykle plastyczne, przez co bardzo szybko mogą ulec odkształceniom. Samo leczenie, jeśli zostanie rozpoczęte odpowiednio wcześnie, będzie łatwiejsze dla małego pacjenta, a w wielu przypadkach po zmianach nie zostaje nawet ślad. Przy wczesnym wykryciu, czasami zastosowanie tzw. szerokiego pieluchowania może pomóc. Ale o tym musi zadecydować lekarz.