Kto może skorzystać z transplantacji włosów BHT?

Metoda transplantacji włosów BHT pozwala wykorzystać w roli okolicy biorczej inne niż głowa regiony ciała, które dawniej nie były brane pod uwagę. Ta nowoczesna technika pozwala przeszczepiać włosy z klatki piersiowej, czy brody. Kto może skorzystać z metody BHT?

Nie zawsze efekty transplantacji włosów są zadowalające. Czasami pragniemy uzyskać jeszcze większe wrażenie gęstości, niż udało się osiągnąć za pomocą pierwotnie wykonanego zabiegu. Jednak ilość włosów, które można pobrać do tego celu z obszaru głowy jest ograniczona. Dziś jednak nie stanowi to problemu. Nowoczesna metoda BHT (Body Hair Transplant), pozwala wykorzystać w tym celu włosy z innych okolic ciała – torsu, pleców, kończyn, brody.

Kto jest najlepszym kandydatem do metody transplantacji włosów BHT?

Często osoby dotknięte łysieniem skóry głowy mają bujne owłosienie w innych okolicach ciała. Zwykle traktowane są one jako niepożądane, wręcz zbędne. Jednak właśnie osoby z dużą ilością włosów na plecach, klatce piersiowej czy nogach będą najlepszymi kandydatami do zabiegu transplantacji włosów metodą BHT – istnieje u nich wiele miejsc, z których można pobrać włosy. Przede wszystkim mogą z niej skorzystać mężczyźni. W transplantacji włosów metodą BHT, te miejsca zyskują istotne znaczenie, stając się okolicą biorczą. Za pomocą tej metody można również pokrywać linijne blizny, które powstały w czasie wykonywania transplantacji metodą FUT (Follicular Unit Transplantation), wymagającej pobrania paska włosów.

Przebieg zabiegu transplantacji włosów

Metoda BHT nie wymaga podawania narkozy – może być w całości wykonana w znieczuleniu miejscowym. Najpierw konieczne jest znieczulenie okolicy biorczej, którą zwykle jest tors lub plecy. Włosy, po przystrzyżeniu do długości 1-2 mm są pobierane pojedynczo przez chirurga, i później będą wszczepione w skórę głowy w miejscu widocznego ubytku. Zwykle wykorzystana jest tu metoda „strip”, czyli pobranie paska włosów. Te następnie poddawane są obróbce pod mikroskopem. Wyselekcjonowane w ten sposób mieszki włosowe są wszczepiane w skórę głowy – tak samo, jak w przebiegu tradycyjnej transplantacji włosów. Do tego celu wykorzysztywane są cienkie igły, lub mikroostrza. Sposób wszczepienia pozwala wybrać kąt wzrostu nowych włosów, gęstość oraz ich wzór. Po ukończeniu zabiegu głowa jest bandażowana. Może być odczuwalna lekka opuchlizna skóry głowy, oraz swędzenie, jest to jednak całkowicie normalne. Po dwóch dniach od transplantacji włosów, należy umyć włosy – najlepiej szamponem przeciwłupieżowym. Dyskomfort powodowany tą metodą jest niewielki. Okolica pobrania włosów goi się w okresie około tygodnia, a blizny po pobraniu włosów są niedostrzegalne gołym okiem.

Włosy pobrane z innych okolic niż głowa mają odmienny charakter. Wydaje się zatem, że metoda BHT jest dobrym wyjściem dla osób, które noszą krótko przystrzyżone fryzury. Wtedy różnica nie jest widoczna. Uważa się, że włosy przeszczepiane metodą BHT przede wszystkim mają sprawiać wrażenie większej gęstości fryzury. Dlatego, aby osiągnąć optymalny efekt konieczna jest konsultacja z specjalistą wykonującym zabieg transplantacji włosów. Ustali on ilość wymaganych zabiegów, i przedstawi jakie efekty można realnie osiągnąć. Te jednak są trwałe – paradoksalnie, po kilku latach, kiedy nasze naturalne włosy są osłabione, przeszczepione mieszki włosowe są wciąż obecne. Kto może się poddać operacji transplantacji włosów? Na to pytanie odpowiada dr Matthias Wagner w wywiadzie dla portalu yacool-uroda.pl: Transplantację włosów można wykonać niemalże w każdym przypadku łysienia kwalifikującym się do zabiegu operacyjnego, jeżeli tylko istnieje możliwość pobrania od pacjenta wystarczającej ilości przeszczepów z rejonów skóry pokrytych gęstymi włosami. Odpowiednia jakość przeszczepu stanowi gwarancję, że po transplantacji włosy będą rosły w nowym miejscu i nie wypadną.”

Transplantacja włosów metodą BHT kosztuje od 3 000 zł. Zależy to nie tylko od kliniki, na którą się zdecydujemy, ale również od ilości przeszczepianych włosów, oraz ilości wymaganych zabiegów.