Czy dzieci mogą jeść sushi?

japanese_4Spożywanie sushi nie musi być niebezpieczne, ale na pewno trzeba brać pod uwagę, że jest to potrawa oparte na surowych składnikach, w tym surowych rybach, co wymaga branie pod uwagę, że potrwa ta może nie być wskazana dla osób mających problemy trawienne, ale również dzieci. Oczywiście wszystko zależy przede wszystkim od wieku dziecka, któremu chcemy podać sushi.

W przypadku małych dzieci na pewno nie warto podawać im sushi. Wynika to przede wszystkim z rodzajów ryb, z których realizowane jest sushi. Generalnie specjaliści wskazują, że dziecko powinno spożywać zestawy sushi, gdy stanie się już nastolatkiem. Jednak niewielkie ilości sushi nie powinny zrobić problemów dziecku w wieku szkolnym.
Warto brać pod uwagę, że ryby to bardzo korzystne składniki odżywcze dla ludzkiego organizmu. Jednak dzieciom warto podawać ryby wędzone lub gotowane. Natomiast surowe ryby, które znajdują się w sushi niekoniecznie mogą wpływać korzystnie na układ trawienny. Podobnie w przypadku kobiet w ciąży sushi można ograniczyć, jednak zawsze można zdecydować się na wersję wegetariańską sushi, w której nie są stosowane surowe ryby.
Wersja wegetariańska również może wskazana dla dzieci, gdyż w takim sushi stosowane są jedynie glony, w które owijane są owoce oraz ryż. W takiej postaci sushi jest znacznie mniej niebezpieczne nawet dla dzieci w wieku szkolnym. Jednocześnie warto brać pod uwagę, że sushi ma wiele korzystnych składników odżywczych. Warto również uważać ze stosowaniem poszczególnych sosów dostępnych do sushi.